Αγγελίες Εργασίας

© iStock.com/BartekSzewczyk

Αγγελίες εργασίας στην Ελλάδα

Line up

Η εταιρία LINEUP DESIGN GMBH με έδρα στη Γερμανία και στην Ελλάδα (Αθήνα) και αντικείμενο εργασιών το σχεδιασμό και την κατασκευή Εκθεσιακών Περιπτέρων, αναζητά

υποψήφιο για τη θέση πωλήσεων
στη Γερμανική αγορά για τα γραφεία της στη Νυρεμβέργη ή στην Αθήνα.

Απαραίτητες προϋποθέσεις Γερμανική μητρική γλώσσα και καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.

Εμπειρία στο χώρο των πωλήσεων και βασικές γνώσεις Η/Y.

Περισσότερες πληροφορίες για την εταιρεία μας θα βρείτε στην ιστοσελίδα μας www.lineupdesign.de

Αποστολή βιογραφικού στο: catb(at)lineupdesign.de

AP Generalis Law Firm

Η δικηγορική εταρία Αθανασιάδης-Πήλιος-Γκενεράλης (AP&Generalis), με έδρα στην Αθήνα και το Βερολίνο, αναζητεί να προσθέσει στο δυναμικό της στην έδρα της στην Αθήνα,

  • Δικηγόρος
  • Ασκούμενος
  • Γραμματεία

Το ανθρώπινο δυναμικό της εταιρίας αποτελείται από δέκα δικηγόρος που εξειδικεύονται στο Εταιρικό και Εμπορικό Δίκαιο, στο Εργατικό Δίκαιο, στο Δίκαιο Ακινήτων, στην Εξαγορά Εταιριών όπως επίσης και σε διεξαγωγές δίκης και αναγκαστικές εκτελέσεις. Το μεγαλύτερο μέρος των συνεργατών μας ομιλεί άπταιστα την γερμανική και/ή την ελληνική γλώσσα.

ας παρακαλούμε όπως αποστείλετε ηλεκτρονικά το βιογραφικό σας μαζί με την επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος στο Email: recruiting(at)apgp.eu

KPAG KOSMIDIS & PARTNER

Η ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ KPAG ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ με έδρα το Αγγελοχώρι δήμου Θερμαϊκού Θεσσαλονίκης αναζητά άτομο για τη θέση της Γραμματειακής Υποστήριξης (πλήρους απασχόλησης).

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη δικηγόρων
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου
  • Διαχείριση εσωτερικής λειτουργίας γραφείου και αλληλογραφία
  • Εξυπηρέτηση πελατών

Αγγελία εργασίας σε pdf

www.dikigoros.com.gr

Link

H Link, με έδρα τη Θεσσαλονίκη και με 29 χρόνια τεχνογνωσίας σε παροχή λογιστικών, φοροτεχνικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών για την ανάπτυξη των επιχειρήσεων, ζητά να εντάξει στο δυναμικό της

Αναφερόμενος /η στη διοίκηση θα αναλάβει ενεργά καθήκοντα για:

  • Παρουσίαση της εταιρίας σε πιθανούς και υπάρχοντες πελάτες
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση νέων προωθητικών πολιτικών και διαφημιστικών προγραμμάτων για την υποστήριξη των πωλήσεων της εταιρίας
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση ενεργειών και μελετών marketing για την προβολή και προώθηση των υπηρεσιών για λογαριασμό πελατών της εταιρίας
  • Διοργάνωση ημερίδων για στελέχη επιχειρήσεων

Αναφερόμενος/η στην Διοίκηση, θα αναλάβει ενεργά καθήκοντα για:

  • Τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Σύνταξη P&L statements, balance sheets
  • Budgeting, cash flow, reporting
  • Επίβλεψη Λογιστηρίων επιχειρήσεων
  • Σύνταξη δηλώσεων φόρου εισοδήματος νομικών προσώπων

Οι υποψήφιοι μπορούν να αποστείλλουν τα βιογραφικά τους ηλεκτρονικά στο ekatos@link.com.gr

Eurologic Transports SA

Η Διεθνής Μεταφορική Εταιρεία ΕUROLOGIC TRANSPORTS S.A. με έδρα στον Ασπρόπυργο Αττικής, αναζητά άτομο για θέση στο λογιστήριο (πλήρους απασχόλησης).

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχιούχος Οικονομικής σχολής (κατά προτίμηση Χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης)
  • Άριστη γνώση Γερμανικών (επίπεδο μητρικής γλώσσας)
  • Αγγλικά
  • Χρήση Η/Υ και εφαρμογών γραφείου (MS Office)
  • Γνώση ERP (κατά προτίμηση Softone)

Μισθός ανταγωνιστικός – Δυναμικό περιβάλλον εργασίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν βιογραφικό μέσω email στο sk(at)eurologic.gr

Αγγελίες εργασίας στη Γερμανία

Java Developer (m / w)

For our customers located in the Rhine-Main area in Germany we are looking for Java developers / consultants, for freelance work relationship (payment of 400-650 euros per day), with the following skills:

JEE, JSF, Spring, WebServices, Hiberante, Eclipse

Nice to have: Jira, BPM (Business Process Management)

Linguistic proficiency: English / German

On-site activity / full time Start: asap

Please contact us for further details about projects and our customers if you’re interested. In the event that you agree to the project offer, please send us your current CV in Word format including your fee.

Thanks in advance. Feel free to contact us if you have any questions.

Contact info: Tel: +49 172 3250309 Email: apostolos.tsiligiris(at)t-online.de

Dominikus-Ringeisen-Werk

  • Εκπαιδευόμενους ως (Ειδικός στη φροντίδα ατόμων με ειδικές ανάγκες Βοηθός ειδικού στη φροντίδα ατόμων με ειδικές ανάγκες)
  • Ειδικευμένο προσωπικό (Φροντιστές ατόμων με ειδικές ανάγκες, Νηπιαγωγούς, Φροντιστές ηλικιωμένων, Φροντιστές υγείας και νοσηλευτές)

Βιογραφικά: Constanze.Elenz(at)drw.de

www.komm-zum-drw.de

Kirchner Engineering Consultants GmbH

CIVIL ENGINEER (M / F) – ROAD PLANNING / TRAFFIC-FACILITY CONSTRUCTION

YOUR TASKS:

  • Support of customers
  • Proposal preparation of engineering services
  • Planning in the work phases 1-9 according to HOAI
  • Cooperation with internal departments
  • Communication with authorities and optaining all neccessary approvals
  • Commissioning of external experts
  • Local construction supervision
  • Customer invoicing and much more

YOUR PROFILE:

  • University degree in civil engineering (Dipl.-Ing., bachelor degree, master degree) or comparable training
  • Good knowledge of relevant laws, standards and regulations
  • Good knowledge of AutoCad Civil 3D, Card/1 or AKG Vestra
  • Readiness to travel (day trips)
  • Excellent skills of the German language

YOUR EXPECTATIONS:

  • Permanent employment contract
  • Successful company with flat hierarchies
  • Fair payment
  • Extensive support during the induction phase
  • Modern office equipment
  • Assistance in finding an apartment, tax-free services, etc.

Περισσότερες πληροφορίες: https://www.kirchner-ingenieure.de/karriere/jobangebote